Projektování infravytápění

Pokud jste se už rozhodli pro infra vytápění pro Váš byt, dům anebo třeba komerční objekt, který vlastníte. Vždy je na místě projektovat infra vytápění tak, aby Vám přineslo to, co od něj doopravdy očekáváte. To je především nízká spotřeba, která by Vám měla uspořit náklady a zároveň vysoká účinnost, která by Vám i v těch největších mrazech, měla zajistit uvnitř objektu příjemné teplo. Infra vytápění bez ekonomické studie a bez projektu nebude nikdy fungovat tak, aby byl majitel spokojen. Pokud se objekt poddimenzuje, infrapanely budou permanentně zapnuté a tím nastane vysoká spotřeba. Tato skutečnost nastává poměrně často u přítopných panelů, které jsou v provozu téměř nepřetržitě. V případě, že se objekt předimenzuje, taky to může vést k vyšší spotřebě. I špatné umístění infra panelů v daném objektů nebo jejich nedostatečný počet může vést k nákladům, které zákazníka nepotěší.

Jak se těmto nepříjemnostem vyhnout?

Je jediné řešení, a to obrátit se na odborníka na infra vytápění a u této osoby si nechat zpracovat projekt v provedení na klíč.

Náhodné programy, které používají některé weby pro výpočet příkonu jsou nefunkční, protože tyto programy neumí pracovat s dalšími informacemi. Jako materiálové složení stavby všech konstrukčních prvků obvodového zdiva a podlahy, zateplení a použití typu oken. Důležitou roli hraje i umístění stavby. Zda-li je objekt ve městě nebo na horách a v jaké nadmořské výšce se nachází.

Obecně lze říct, že pokud někdo uvádí kolik wattů se má použít na jeden metr krychlový, tak je to nepřesné. Logicky, když se zamyslíme, pokud budeme chtít vytápět garáž nebo hospodářkou budovu, kde netěsní dveře ani okna, kde může být opláštění této budovy velmi tenké, tak tento ukazatel hodnoty na metr krychlový nemůže být stejný jako u nového objektu, který je postaven z termoizolační cihly, je zateplen, jsou v něm použita okna (trojsklo) anebo má zateplenou střechu i sklep.

Projekt infra vytápění je jistotou úspory a zárukou vysokého tepelného komfortu při vytápění. Měl by ho dělat odborník, který se touto problematikou dlouhodobě zabývá. I elektroinstalační firma, která bude infra vytápění montovat, by měla vědět, jaké typy panelů, v jakých rozměrech a v jakém příkonu budou umístěny v konkrétních místnostech. Nebo na kterých místech budu umístěny, aby tato technologie mohla dokonale fungovat. Elektroinstalační firmy nejsou odborníci na teplo, ale jsou to odborníci, kteří rozumí rozvodům elektrické energie a s tím souvisejícími náležitostmi. Vše ostatní řeší projekt infra vytápění.

Pokud zvažujete infra vytápění pro Váš objekt, obraťte se na nás. My Vám poradíme, případně zpracujeme projekt infra vytápění.

Uspořte s infrapanely od výrobce
INFRAREDSUN i 63% nákladů na vytápění