Infravytápění a FVE

Technologie infravytápění s fotovoltaickou elektrárnou jsou v dnešní době nejlepším řešením, jak uspořit náklady na vytápění a provoz domácnosti, tak aby nebylo nutno čerpat elektrickou energii ze sítě. Spojením dvou technologií vytváříme ostrovní systém, který nám umožnuje být téměř nezávislý na distributorovi elektrické energie. Důležitou úlohu v tomto technologickém řešení hraje bateriové úložiště.

Infravytápění se zapne v dopoledních hodinách, kdy intenzivně prohřívá konstrukční prvky vytápěného objektu, jako jsou podlaha a obvodové zdivo, zároveň dochází k výrobě elektrické energie prostřednictvím fotovoltaické elektrárny, která je umístěna na střeše domu. V případě, že došlo prostřednictvím infrapanelu k přeměně elektrické energie na teplo, které se uložilo do konstrukčních prvků budovy, a tímto se naplnila tepelná kapacita těchto materiálů, termostat tuto skutečnost zaznamenal a vypnul infravytápění. V tento okamžik dochází k ukládání přebytečné elektrické energie do bateriového úložiště. Případně využívají vyrobenou elektrickou energii další elektrické spotřebiče jako jsou např. myčka, pračka, sušička. Principem této technologie je dosáhnout nutné spotřeby elektrické energie v průběhu dne pro veškeré elektrické zařízení, protože fotovoltaická elektrárna vyrábí elektrickou energii přes den, kdy na ni dopadá sluneční svit.

Infračervené sálavé topné panely, které se používají pro infravytápění mají unikátní a jedinečnou vlastnost, dokáží naakumuvolat teplo do konstrukce vytápěného objektu, ze které se poté teplo uvolňuje rovnoměrně do prostoru objektu v průběhu celého dne. Klasické konvekční způsoby vytápění mají obrovský hendikep, který je daný tím, že nejprve ohřívají vzduch a až poté se od vzduchu ohřívají konstrukční prvky budovy. Konvenční vytápění jako jsou radiátory nebo podlahovka špatně akumulují teplo do konstrukčních prvků budovy, a proto se s těmito vytápěcími systémy musí topit po dobu celého dne a i v noci. Elektrárna na střeše domu večer a ani v noci elektrickou energii nevyrobí.

Technologie infravytápění s fotovoltaickou elektrárnou a bateriovým úložištěm je ten nejefektivnější způsob energetické úspory. Na FVE lze čerpat dotace, a proto se elektrárny na střechy domu stávají dostupnější pro běžné uživatele. Infravytápění samo o sobě je nízkonákladová technologie z provozního hlediska.

Pokud nad touto technologií uvažujete obraťte se na naši společnost INFRAREDSUN s. r. o. a my vám zpracujeme nabídku infrarvytápění v provedení na klíč, včetně projektu a ekonomické studie úspory a k tomu vám zajistíme FVE s bateriovým úložištěm a dotací.

Uspořte s infrapanely od výrobce
INFRAREDSUN i 63% nákladů na vytápění